Blog

Hızlı Kontör Yükleme Hizmeti

Türkiye’de yaklaşık 45 milyon kişi cep telefonu kullanmaktadır. Ve bu cep telefonlarına bilişim hizmeti veren birçok GSM operatörü vardır. GSM operatörlerinin kullanıcıları, hizmet alabilmek için kontör yükleme, paket yenileme, ek paket satın alma gibi işlemler gerçekleştirmek zorundadır. Peki hızlı kontör yükleme hizmeti nedir ve nerelerde verilmektedir? İşte detaylar…

Kontör Yükleme Hizmeti Nedir?

Kontör yükleme hizmeti, GSM operatörü kullanan abonelere TL bakiye veya paket yükleme işlemidir. Kontör yükleme işlemine TL yükleme veya Lira yükleme de denilmektedir.

Kontör Yükleme Nerelerde Yapılabilir?

TL ve paket yükleme işlemleri, hem GSM operatörlerinin web siteleri ve mobil uygulamaları üzerinden online olarak yapılabilir; hem de bayiler aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

Online kontör yüklemede, bireyler tüm işlemleri kendileri yapar. Bayilerde yapılan işlemlerde ise kişilere bayi personelleri yardımcı olur.

Kontör Yükleme Bayiliği Nedir?

Kontör yükleme bayileri; GSM operatörlerine ait TL yükleme, paket yenileme ve paket yükleme işlemlerini yapabilen kuruluşlardır. Parça kontör bayiliği, bayilik izni veren anlaşmalı firmalar tarafından alınır. Kontör yükleme bayileri, GSM operatörlerinin sistemlerine giriş iznini elinde bulundurur ve bu sistem aracılığıyla abonelere hizmet sunar.

Kontör yükleme bayiliği, büyük sermaye gerektirmeyen oldukça kazançlı bir iştir. Yükleme sistemi İnternet üzerinden çalışır ve haftanın her günü 24 saat hizmet sağlanabilir.

Parça Kontör Bayiliği Avantajları Nelerdir?

Parça kontör bayiliği, işletmelere ek kazanç getiren ve birçok avantajı olan bir sistemdir. Parça kontör bayiliğinin avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Karlı: Kontör bayileri, kontör yükleme miktarlarına bağlı olarak büyük kazançlar elde edebilir.
 • Geleceği açık: Bilişim sektörü var oldukça geleceği de olan bir sistemdir.
 • Minimum alan: Büyük ekipman kurulumlarını gerektirmediği için alan sıkıntısına neden olmaz.
 • Sektör kısıtlamasının olmaması: Değişik sektörlerde hizmet veren birçok iş yeri, kontör bayiliği alabilir.
 • Pazarlama gerektirmez: Cep telefonu kullanan hemen herkesin TL ve paket yükleme ihtiyacı bulunur. Kontör bayiliği bu ihtiyaca hizmet eder. Bu nedenle müşteri sağlamak amaçlı ekstra pazarlama gerektirmez.
 • İşlem kolaylığı: Kontör yükleme işlemleri oldukça kolaydır, uzmanlık gerektirmeden para kazanma fırsatı sunar.

Hobi Kontör Bayilik Hizmetleri

Hobi Kontör, bu zamana kadar 2500’den fazla iş yerine kontör yükleme bayiliği vermiş olan güçlü bilişim firmalarından birisidir. Hızlı, kaliteli ve güvenilir sistemiyle yıllardır bilişim sektöründe var olan Hobi Kontör; bayilere kurumsal hizmet sunar. Kontör yükleme, paket yükleme, ek paket satın alma ve fatura ödeme gibi hizmetleri iş yerlerine tanımlar ve böylece ek kazanç sağlamak isteyenlere destek olur.

Kontör bayilik başvurusu, Hobi Kontör internet sitesinden online olarak gerçekleştirilir. Kontör bayiliği için yalnızca aşağıdaki iki koşul aranmaktadır:

 • Mevcut bir iş yerinin var olması
 • Vergi veriyor olmak

Siz de kontör bayiliği alarak kazanç sağlamak isterseniz Hobi Kontor ile hemen iletişime geçin.

Parça Kontör Bayilik

Ülkemiz, cep telefonu kullanımında önde gelen ülkeler arasındadır. Cep telefonları ile gerçekleştirdiğimiz işlemler ise GSM operatörlerinin hizmetleri sayesinde yapılabilmektedir. Faturasız hatta sahip aboneler, bu hizmetleri satın alabilmek için kontör yüklemek zorundadır. Kontör yükleme işlemi gerçekleştiren kuruluşlar ise GSM operatörleri ve kontör bayileridir. Peki parça kontör bayilik nedir ve bu hizmet nasıl alınır? İşte detaylar…

Parça Kontör Bayilik Nedir?

Parça kontör yükleme, faturasız hatların bakiye satın alma işlemidir. Bu işlem ile faturasız aboneler GSM operatörlerinden paket satın alabilirler. Parça kontör yükleme, GSM operatörleri tarafından yapılabileceği gibi, bayiler tarafından da yapılabilir.

Kontör yükleme bayileri; TL yükleme, paket yükleme ve ek paket yükleme gibi işlemleri aboneler için yaparak ekstra kazanç sağlayan firmalardır. Kontör yükleme hizmeti, birçok avantajının bulunması nedeniyle çok sık tercih edilen bir hizmet türüdür.

Parça Kontör Bayilik Avantajları Nelerdir?

Parça kontör bayiliği almanın birçok avantajı vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Ek Kazanç: Kontör bayiliği, farklı sektörlerde hizmet veren iş yerlerine ek kazanç sağlama avantajı sağlar.
 • Düşük yatırım maliyeti: Kontör bayiliği büyük ve pahalı makine kurulumlarını gerektirmez.
 • Pazarlama ihtiyacı gerektirmeme: Cep telefonuna sahip milyonlarca kişinin TL veya paket satın alması zorunludur. Bu nedenle yükleme işlemleri Tüm Türkiye’de yaygındır. Böylece müşterilere yönelik pazarlama yapılmasına ihtiyaç kalmaz.
 • Kolay ve güvenli işlem: Bayiliklerde yükleme işlemleri yalnızca 2-3 dakika kadar sürmektedir. Ayrıca sistem, güçlü altyapısı ile korunur.
 • Az yer kaplama: Parça kontör bayiliğinde gerekli olan yalnızca sistem girişidir. Bayilik, iş yerlerine cihaz veya mobilya alımını gerektirmez.

Parça Kontör Bayilik Karlı Mıdır?

Parça kontör yükleme bayilikleri, yükleme yaptıkları miktarla orantılı olarak para kazanır. Özellikle işlek cadde ve bulvar üzerinde yer alan iş yerlerine ciddi oranda kazanç sağlayabilir.

Parça kontör bayiliğinde, büyük yatırım sermayesi gerekmez. Böylece düşük miktarlarda yatırım yapılarak kazanç elde etme olanağı sunar.

Kontör yükleme bayiliği, iş yerine daha fazla müşteri trafiği getirir. Böylece iş yerinin hizmet yelpazesi artmış olur. Bu avantaj da yine beraberinde kazancı getirir.

Parça Kontör Bayilik Nasıl Alınır?

Kontör hizmeti bayilikleri, GSM operatörleri ile anlaşması bulunan ana firmalardan sağlanır. Bunun için, ana firmalarla iletişim kurarak bayilik başvurusunda bulunulması gerekir.

Kontör bayiliği başvurularını sadece bir iş yerine sahip olan ve vergi ödeyen yerler yapabilir. Bayilik başvurularında iş yerlerinin cep telefonu sektöründe çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Hobi Kontör Bayilik Hizmetleri Nelerdir?

Bilişim sektörü güven isteyen sektörlerden birisidir. Hobi Kontör, yıllardır bilişim sektöründe var olan kurumsal bir firmadır. Türkiye’nin dört bir tarafındaki iş yerlerine kontör bayiliği hizmeti sunarak katkı değer sağlar.

Hobi Kontör' ü diğer firmalardan ayıran en önemli özelliği güvenilir ve hızlı alt yapısıdır. Siz de TL, paket ve ek paket yükleme hizmetleri alarak kazanç sağlamak istiyorsanız, Hobi Kontör ile iletişime geçebilirsiniz.

Fatura Ödeme Fatura Tahsilatı

Cep telefonları, günlük hayatımızın birer parçalarıdır. Telefonlar ile arama, mesaj atma, mobil uygulama kullanma, araştırma yapma gibi birçok işlem gerçekleştirebiliriz. Ancak bu işlemler için GSM operatörlerine ödeme yapılması gereklidir. Peki cep telefonlarının fatura ödeme fatura tahsilatı nerelerde gerçekleştirilebilir? Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Cep Telefonu Faturası Nedir?

Cep telefonu hatları, faturalı ve faturasız olmak üzere ikiye ayrılır. Faturasız telefon hatlarında sabit kullanım paketi bulunmaz, aboneler TL yüklemesi yaparak paket seçer. Faturalı hatlarda ise abonelere 12, 24 veya 36 aylık taahhütler imzalanır. Cep telefonu faturası, bu anlaşmalara bağlı olarak kesilen resmi evraklardır. Faturaların düzenli olarak ödenmesi oldukça önemlidir. Geçmiş dönemlere ait ödenmemiş faturaların olması, yasal bazı kısıtlamaları beraberinde getirebilir.

Cep Telefonu Faturası Nerelerde Ödenir?

Cep telefonu fatura ödemesi, online ve yüz yüze olmak üzere iki farklı kategoride değerlendirilir. Yüz yüze fatura ödeme yerleri GSM operatörlerinin kendi bayileri veya bayilik hakkı almış çeşitli fatura ödeme merkezleridir.

Bir diğer fatura ödeme şekli ise online işlemdir. Bu yöntemde fatura, abonesi olunan GSM operatörünün resmi web sitesinden veya mobil uygulamasından ödenir. Ayrıca otomatik ödeme talimatı bulunan faturalarda ödeme aylık olarak tanımlanmış karttan çekilebilir.

Cep Telefonu Faturası Nasıl Ödenir?

Cep telefonlarına ait faturalar, GSM operatörlerinin ödeme sistemlerine giriş yapılarak ödenebilmektedir. Bayilerdeki ödemede, sistem girişini ilgili personeller gerçekleştirir. İlgili cep telefonu numarası personel tarafından girildikten sonra, ödenmesi gereken faturalar sistemde görülür. Fatura ödemeleri nakit veya kredi kartıyla gerçekleştirilir.

Fatura ödemenin bir diğer yolu ise online fatura ödeme sistemleridir. Bu amaçla, operatörlerin resmi web sitelerine veya uygulamalarına giriş gerekir. Bu işlemler, kullanıcıların kendileri tarafından gerçekleştirilir. Online fatura ödeme işlemleri sırasında ekstra güvenliğin sağlanması gerekir.

Fatura Ödeme Bayilikleri Nedir?

Fatura ödeme bayiliği almanın avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Yüksek kazanç fırsatı: Gerçekleştirilen her bir işlem sonrası belirli miktarda ücret iş yerine kalır. Fatura ödeme bayiliği oldukça kazançlıdır.
 • Kolay işlem ile hizmet sağlama: Kontör yükleme ve fatura ödeme oldukça kolay işlemlerdir.
 • Düşük yatırım maliyeti: Bu bayilik çeşidinde yüksek sermayeye ihtiyaç duyulmaz.
 • Hizmet çeşitliliği: Bayilik alan iş yerleri, mevcut hizmetlerinin yanına fatura ödeme hizmetini de ekler ve müşterileri için çeşitlilik sağlar.

Fatura Ödeme Bayilikleri Nasıl Alınır?

Fatura ödeme bayilikleri, GSM operatörleri ile anlaşmalı bilişim firmaları aracılığıyla alınır. Ancak güvenli ve hızlı işlem yapabilmek için kaliteli firma seçimi oldukça önemlidir.

Hobi Kontör, iş yerlerine bayilik fırsatı sağlayan tecrübeli ve güvenilir bir firmadır. Bilişim sektörüne adım attığı günden beri yüzlerce iş yerine kontör ve fatura ödeme sistemi sağlamıştır. Üstelik Horoz Kontör bayilik başvuruları web sitesindeki form ile kolayca yapılmaktadır.

Parça Kontör Nedir?

Cep telefonları, birçok işlemi aynı anda yapmamızı sağlayan cihazlardır. Bunların başında arama, SMS atma, mobil veri kullanımı gibi işlemler gelir. Telefonlarla gerçekleştirdiğimiz bu işlemler kullanıcılara GSM operatörleri tarafından sağlanır. Bu hizmetlere sahip olmak için ise parça kontör yükleme veya paket aboneliği gereklidir. Peki parça kontör nedir, nasıl yüklenir? İşte detaylar…

Parça Kontör Nedir?

Parça kontör, faturasız hatta sahip cep telefonu kullanıcılarının işlem yapabilmesi için satın aldıkları bakiyelere denir. Cep telefonu kullanıcıları, abone oldukları GSM operatörünün hizmetlerinden faydalanabilmek için kontör yüklemesi yapar. Zaman zaman yapılan bu işleme parça kontör yükleme denir. Kontör yüklemenin diğer adları ise TL yükleme ve Lira yüklemedir. Kontör yüklemelerinde fiyatlar kullanıcının isteğine göre değişiklik gösterir.

Parça Kontör Neden Yüklenir?

Parça kontör, faturasız cep telefonu hatlarına bakiye kazandırır. Böylece aboneler, sahip oldukları bakiyelerin miktarına göre konuşma, SMS ve internet kullanımı hakları içeren paketler satın alabilir. Uzun süre bakiye yüklemesi yapılmayan hatlar, GSM operatörleri tarafından askıya alınabilir veya kapatılabilir. Bu nedenle faturasız hatlar için düzenli kontör yükleme yapılması oldukça önemlidir.

Parça Kontör Yükleme Yöntemleri

Parça kontör, ilgili GSM operatörünün sistemine giriş yapılarak yüklenir. Parça kontör yüklemenin çok çeşitli yöntemleri vardır. Bunlar, genel olarak iki kategoriye ayrılır:

 • Bayi aracılığıyla: Kontör yüklemenin ilk yöntemi bayileri kullanmaktır. Bu yöntemde parça kontör yükleme, abone olunan GSM operatörünün bayilerinden veya kontör yükleme işlemi yapan diğer özel bayiliklerden yapılır. Bunun için, bayiye giderek cep telefon numarası ve yüklenmesi istenen bakiye tutarının söylenmesi gerekir. Bayilerde bu işlem, nakit veya kredi kartı ile ödenir.
 • Online yükleme: Kontör yüklemenin bir diğer yoludur. Parça kontör yükleme; operatörlerin web sitelerinden, mobil uygulamalarından ve farklı kontör yükleme web sitelerinden gerçekleştirilir. Bu işlemlerde ödeme için genellikle banka kartı veya kredi kartı kullanılır.

Parça Kontör Yükleme Bayileri

Parça kontör yükleme bayileri, GSM operatörlerinin bayileri olabileceği gibi, bayilik hakkı almış olan farklı iş yerleri de olabilir. Genellikle bu iş yerlerinde parça kontör yükleme tabelaları ve GSM operatörlerinin isimleri bulunur.Kontör yükleme bayiliği almak, iş yerlerine ekstra kazanç fırsatı sunar. Üstelik büyük sermayelere ihtiyaç duyulmaması, uzmanlık gerektirmemesi gibi avantajları da vardır. İş yerleri, mevcut hizmet verdikleri sektörlerinde çalışmaya devam ederken kontör yükleme bayiliği alarak ek kazanç da sağlayabilir.

Hobi Kontör Bayilik Sistemi

Hobi Kontör, işletmelere kontör yükleme bayiliği veren kaliteli ve güvenilir bir firmadır. Uzun yıllardır piyasada bulunan firma, bu zamana kadar yüzlerce işletmeye kontör bayiliği kazandırmıştır. Hobi Kontör, bayilik başvurularını web sitesi üzerindeki online form aracılığıyla toplar. Siz de işletmenize kontör bayilik sistemi getirerek kazancınızı artırmayı düşünüyorsanız, Hobi Kontör ile iletişime geçin.

Kredi Kartı ile Kontör Yükleme

Kredi kartı, birçok işlemde olduğu gibi, kontör yükleme işlemlerinde de sıkça tercih edilir. Peki kredi kartıyla kontör yükleme işlemi nasıl gerçekleştirilir? İşte detaylar…

Kontör Yükleme Nedir?

GSM operatörlerinde iki tip abonelik vardır. Bunlar: faturalı hat aboneliği ve faturasız hat aboneliğidir. Faturalı hatta sahip aboneler; anlaşmalı sabit paketler aracılığıyla konuşma, SMS ve internet kullanım hakkında sahip olur. Faturasız hatlarda ise bu işlemler kişilerin kontör yüklemesiyle mümkün hale gelir. Faturasız hatta sahip GSM aboneleri hatlarına düzenli olarak TL yükleyerek istedikleri paketleri satın alırlar. Bu işleme parça kontör yükleme veya TL yükleme denir.

Kontör Yükleme Yerleri

Kontör yüklemenin çeşitli yöntemleri bulunur. Bu yöntemler, yüz yüze ve online olarak ikiye ayrılabilir.

 • Yüz yüze kontör yükleme yerleri: İlgili GSM operatörün bayileri ve çeşitli özel kontör yükleme bayileridir. Kontör yükleme, bu noktalarda personeller tarafından hızlıca gerçekleştirilir.
 • Online kontör yükleme yerleri: Online kontör yükleme ise ilgili operatörün web sitesinden veya mobil uygulamasından gerçekleştirilir. Ayrıca bazı web siteleri birçok GSM operatörü için kontör yükleme işlemi yapar. Online kontör yükleme yönteminde kişiler kendileri işlemleri gerçekleştirir. Bu nedenle online kontör yükleme işlemleri için bilgi sahibi olunması ve güvenilir adreslerin seçilmesi önemlidir.

Kredi Kartı ile Kontör Yükleme

Günlük hayatımızın parçası olan kredi kartı, kontör yükleme işlemlerinde de öne çıkar. Kredi kartı ile kontör yükleme, kullanıcılara pratiklik sağlayan bir yöntemdir. Bu işlem online olarak gerçekleştirilirken bazı bilgilere ihtiyaç duyulur. Bunlar: kredi kartı sahibinin isim ve soy ismi, kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ve CVV kodudur. Satın alma işlemi sırasında kredi kartına ait bu bilgiler girilir ve işlem kısa süre içerisinde tamamlanır. Bayililerde yapılan ödemeler ise daha kolaydır. Bayilerde kredi kartı post cihazına okutulur ve şifre girilir. Kısa bir süre içerisinde işlem gerçekleşir.

Nakit Para ile Kontör Yükleme

Nakit para, kontör yükleme işlemlerindeki bir diğer ödeme yöntemidir. Nakit para ile kontör yükleme, bayiler aracılığıyla yapılır. Kontör yükleme işleminin tamamlanmasından sonra müşteriler yüklenen bakiye kadar nakit para ödemesi yapar. Nakit para ile kontör yükleme, oldukça kolay ve kullanışlı bir yöntemdir.

Hobi Kontör ile Bayilik Alma

Birçok işletme, kontör yükleme bayiliği alarak abonelere hizmet sağlayabilir. Kontör bayilikleri, GSM operatörleri ile anlaşmalı ana firmalar araçlığıyla alınabilmektedir. Bayilik işlemleri, iş yerlerine daha fazla müşteri kazandırır ve iş yeri kazancını artırır. Hobi Kontör, iş yerlerine kontör yükleme bayiliği veren kurumsal bir firmadır. Uzun yıllardır sektörde yer alan firma, Türkiye’nin 81 ilindeki işletmelere bayilik fırsatı vererek destek olur.Siz de Hobi Kontör ile bayilik hakkı alarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için Hobi Kontör web sitesi üzerindeki başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Bazı telefon tarifelerinden ve paketlerinden yararlanmak için parça kontör yüklemesi yapılması gerekir. Peki parça kontör nedir ve kontör yükleme nasıl yapılır? Bu sorunun cevapları yazımızda…

Parça Kontör Nedir?

Parça kontör, GSM operatörlerinin sunduğu bazı hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla sisteme yüklenen bakiyedir. Bu bakiyeler genellikle harcama yapılan Türk Lirası miktarıyla adlandırılır. Bu nedenle kontör yüklemelere TL yükleme veya Lira yükleme de denir.

Parça kontör sistemi, yalnızca faturasız hat sahipleri için vardır. Çünkü faturasız hatlarda dakika, SMS ve mobil veri kullanım hakları içeren sabit paketler bulunmaz. Hat sahipleri, sisteme kontör yükleyerek diledikleri paketleri satın alır.

Parça kontör Neden Yüklenir?

Faturasız hat sahipleri, yalnızca yeterli miktarda bakiyeye sahipse sunulan paket hizmetlerinden yararlanabilir. Bakiyesi olmayan veya paket fiyatından daha düşük değerde bakiyeye sahip olan hatlarda paket satın alma işlemi gerçekleşmez. Bu nedenle GSM operatörüne ücret ödeyerek kontör yüklemesi yapılmalıdır.

Ayrıca her GSM operatörünün hat kapatma şartlarıyla ilgili taahhütleri vardır. Belirli bir süre kontör yüklemesi yapılmamış hatlar GSM operatörleri tarafından fark edilerek kullanıma kapatılabilir. Bu nedenle düzenli parça kontör yüklemesi yapılması şarttır.

Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Kontör yükleme, temel olarak GSM operatörünün sistemi üzerinden gerçekleştirilir. Bu sisteme girmeye yetkili yerler ise operatör bayilikleri ve bayilik hakkı satın alan iş yerleridir. Kontör yükleme, bu bayiliklerden birine gidilerek yüz yüze yapılabilir. Bayilik satın alan iş yerlerinde genellikle birden fazla operatöre ait kontör yükleme sistemi bulunur. İlgili personeller GSM operatörünün sistemine cep telefon numarasını ve bakiyeyi girerek işlemi gerçekleştirir.

Ayrıca kontör yükleme işlemleri abone olunan GSM operatörünün web sitesinden ve mobil uygulamasından da yapılabilir. Bunun için ise internet üzerinden siteye veya uygulamaya giriş yapmak ve kontör/TL yükle seçeneğini seçmek gereklidir. Online yapılan bu işlemi kişi kendisi gerçekleştirir, bu nedenle bilgi gerekir.

Kontör Yükleme Bayilikleri Nedir?

Kontör yükleme bayilikleri, kontör yükleme hakkı almış çeşitli iş yerleridir. Bu iş yerlerinin bilişim sektöründe çalışma zorunluluğu yoktur. İş yerleri, kontör yükleme firmalarından bayilik hakkı satın alarak hizmet verebilir. Kontör yükleme bayilerinin özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Kontör yükleme bayiliği, karlı bir iş fırsatıdır. Bayiler, farklı GSM operatörlerinin abonelerine TL veya paket satarak hizmet verir, karşılığında ise komisyon alır.
 • Bu işlemler için büyük sermayeye veya cihazlara gerek duyulmaz.
 • Kontör bayiliği, müşterilere hizmet çeşitliliğini artırır.

Hobi Kontör Bayilik Alma

Kontör bayiliği, yalnızca güvenilir ve hızlı hizmet sunan firmalardan alınmalıdır. Aksi takdirde hizmet verimi düşük olur ve bu da kazançları düşürür. Hobi Kontör, uzun yıllardır hizmet veren bir kontör bayiliği firmasıdır. Kurulduğu günden bu yana, yüzlerce iş yerine bayilik fırsatı vermiş ve kazançlarına destek olmuştur. Hobi Kontör bayiliğinden yararlanabilmek için web sitesi üzerindeki başvuru formunun doldurulması gereklidir. Ardından firma, sizlerle iletişime geçecektir. Siz de iş yerinizde hizmet çeşitliliği ve ek kazanç arıyorsanız, Hobi Kontör ile tanışarak fırsatlardan yararlanın.

Turkcell Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Turkcell, yaklaşık 36 milyon aboneye sahip güçlü GSM operatörlerinden birisidir. Abonelerine konuşma, SMS, internet kullanımı gibi hizmetler sunan Turkcell’in faturalı ve faturasız hat seçenekleri vardır. Peki Turkcell kontör yükleme nasıl yapılır ve kontör bayiliklerinin sistemi nasıl çalışır? İşte tüm detaylar…

Turkcell Telekomünikasyon

Turkcell, 1994 yılında kurduğu alt yapı ile Türkiye’ye ilk defa mobil iletişimi getiren öncü bir telekomünikasyon firmasıdır. Sunduğu kontör ve paket sistemleri ile abonelerine konuşma, SMS, internet kullanımı gibi hizmetler sağlar.

Turkcell, bugün yaklaşık 36 milyon aboneye hizmet vermektedir. Firma, aboneliklerinde kişilere faturalı veya faturasız hat seçeneklerini sunar. Faturalı hatlarda sabit paket kullanımını içeren sözleşmeler yer alır. Faturasız hatlara sahip kişiler ise düzenli TL yüklemesi yaparak konuşma, SMS veya internet paketi satın alır.

Turkcell Kontör Yükleme İşlemleri Nerelerden Yapılır?

Turkcell kontör yükleme işlemleri temel olarak 2 şekilde yapılabilir Bunlar:

 • Online kontör yükleme işlemleri: Turkcell web sitesinden, mobil uygulamasından ve çeşitli aracı internet sayfalarından yapılmaktadır. Bunun için kullanıcının kendisinin işlem yapması gerekir.
 • Yüz yüze kontör yükleme işlemleri: Turkcell bayilerinden veya kontör yükleme bayiliklerinden gerçekleştirilebilir. Bu işlemler, bayi çalışanları tarafından yapılır.

Kontör Bayiliklerinde Turkcell TL Yükleme

Kontör bayiliklerinde TL yükleme oldukça basittir. Turkcell abonesi olan kişinin TL yükleme talebi üzerine, sisteme ulaşım sağlanır. Sadece cep telefonu numarası ve yüklenecek TL miktarı sisteme girilir. Sistemin işlemi tamamlaması ve kontör yüklemenin gerçekleşmesi yaklaşık 2-3 dakika sürer. TL yükleme işlemlerinin ücreti nakit olarak veya kredi kartıyla alınabilir.

Kontör Bayiliklerinde Turkcell Paket Yükleme

Kişiler bayiliklere geldiklerinde paket yükleme, ek paket satın alma gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirler. Kontör bayiliklerindeki sistemde Turkcell güncel kampanyaları, paket özellikleri ve fiyatları sistemde kayıtlıdır. Sadece cep telefonu numarasının ve istenen paketin sistemden doğru şekilde seçilmesi gereklidir. Ardından paket ilgili hatta tanımlanır ve yükleme tamamlanır. Paket yükleme ödemeleri nakit olarak veya kredi kartı ile gerçekleştirilebilir.

Kontör Yükleme Bayiliği Nasıl Alınır?

Kontör yükleme bayiliği; operatör kullanıcılarına hizmet, işletmelere ise ek kazanç sağlayan bir yararlı bir sistemdir. Bayilik başvuruları çeşitli ara ve ana bayilik firmalarından alınmaktadır.

Hobi Kontör, yıllardır bilişim sektöründe var olan ve kontör yükleme bayiliği hizmeti sağlayan kurumsal bir firmadır. Güvenilir, kaliteli ve hızlı alt yapısıyla hizmet verir. Türkiye’nin dört bir yanındaki işletmelere bayilik kazandırarak bilişim sektörüne katkıda bulunur. Hobi Kontör, bayilik başvurularını web sitesindeki başvuru bölümünden online olarak alır. Bayilik başvurularında, başvuran iş yerinin telefon sektöründe olması şartı aranmaz. Birçok farklı sektörde hizmet veren işletme, kontör bayiliği başvurusunda bulunabilir. Siz de kontör yükleme bayiliği sayesinde ek kazanç sağlamak istiyorsanız, Hobi Kontör ile iletişime geçin; avantajlı fiyatlardan yararlanın!

Vodafone Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Vodafone, dünyadaki ve Türkiye’deki en büyük telekomünikasyon şirketlerinden birisidir. Milyonlarca aboneye sahip bu GSM operatörünün kontör yükleme işlemleri de yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Peki Vodafone kontör yükleme nasıl yapılır? İşte bu sorunun cevabı…

Vodafone Hizmetleri

Vodafone, ilk olarak Birleşik Krallıkta hizmet vermeye başlayan bir mobil iletişim firmasıdır. 2005 yılında Telsim’in haklarını satın alarak Türkiye piyasasına giriş yapan firmanın bugün milyonlarca abonesi vardır. Vodafone, abonelerine faturalı hat ve faturasız hat seçeneklerini sunarak hizmet sağlar. Faturalı hat seçeneğinde kullanıcılar ile firma arasında yıllık paket anlaşmaları yapılır ve böylece düzenli paket kullanımı sağlanır. Faturasız hatlarda ise kişiler kontör ya da diğer adıyla TL yükleyerek bakiye kazanır. Ve kazanılan bu bakiyelerle paket satın alınır.

Vodafone Kontör Yükleme Nedir?

Kontör yükleme, faturasız hat kullanıcıları için geçerli bir kavramdır. Faturasız hatlarda aboneler; dakika, SMS ve veri kullanımı içeren paketleri bakiyeleri karşılığında satın alabilir. Abone bakiyelerini sağlamak amaçlı yapılan işleme ise kontör yükleme denir. Kontör yükleme, Türk Lirası karşılığında yapıldığı için TL yükleme veya Lira yükleme olarak da adlandırılmaktadır.

Vodafone Kontör Yükleme Yerleri

Kontör yükleme yerleri, iki farklı kategoride değerlendirilebilir.

 • Bayilikler: Yüz yüze kontör yükleme fırsatı sunan iş yerleridir. Bayilikler: hem Vodafone firması adına satış ve pazarlama yapan iş yerleri, hem de bayilik hakları almış olan iş yerleridir. Bayiliklerde kontör yükleme, çalışanlar tarafından gerçekleştirilir.
 • Online işlemler: Vodafone kontör yüklemenin bir başka yolu ise online web siteleri ve uygulamalardır. Ayrıca, diğer yardımcı kontör yükleme web sitelerinden kontör yükleme işlemini gerçekleştirmek de mümkündür. Bu işlemleri kişiler kendileri gerçekleştirir.

Vodafone Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Bayiliklerden yapılan kontör yükleme işlemleri, en kolay işlem türüdür. Bunun için yalnızca Vodafone kontör yükleme hizmeti verilen bayiliğe gidilmesi ve cep telefonu numarasının verilmesi yeterlidir. Yükleme yapıldıktan sonra işlem ücreti nakit veya kredi kartıyla ödenebilir. Vodafone resmi web sitelerinden veya diğer kontör yükleme web sitelerinden işlem gerçekleştirilirken ise, cep telefonu ve kredi kartı bilgileri gereklidir. Kişiler, cep telefonu numaralarını girerek yüklemek istedikleri kontör miktarını seçerler. Ardından kredi kartı ile ödemeyi tamamlarlar. Bu işlemlerde güvenilir web sitesi seçimi oldukça önemlidir.

Vodafone kullanıcıları, ‘Vodafone Yanımda’ adındaki mobil uygulama aracılığıyla da kolayca kontör yükleme ve paket alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için öncelikle uygulamanın indirilmesi ve kullanıcı adı, şifrenin girilmesi gerekir. Ardından, kontör yükleme bölümüne gelinerek kontör miktarı seçilir. Ve kredi kartı ile yükleme gerçekleştirilir.

Hobi Kontör Bayilik Hizmeti

Kontör yükleme bayiliği, iş yerlerine kontör yükleme hizmeti kazandıran kazançlı bir iştir. Kontör bayiliği, GSM operatörleriyle anlaşması bulunan firmalardan alınır. Hobi Kontör, sektörde edindiği deneyim ile binlerce iş yerine kontör yükleme bayiliği vermektedir. Bayilik başvuruları için web sitesi üzerindeki başvuru formunun doldurulması yeterlidir.

Vodafone Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Vodafone, dünyadaki ve Türkiye’deki en büyük telekomünikasyon şirketlerinden birisidir. Milyonlarca aboneye sahip bu GSM operatörünün kontör yükleme işlemleri de yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Peki Vodafone kontör yükleme nasıl yapılır? İşte bu sorunun cevabı…

Vodafone Hizmetleri

Vodafone, ilk olarak Birleşik Krallıkta hizmet vermeye başlayan bir mobil iletişim firmasıdır. 2005 yılında Telsim’in haklarını satın alarak Türkiye piyasasına giriş yapan firmanın bugün milyonlarca abonesi vardır.

Vodafone, abonelerine faturalı hat ve faturasız hat seçeneklerini sunarak hizmet sağlar. Faturalı hat seçeneğinde kullanıcılar ile firma arasında yıllık paket anlaşmaları yapılır ve böylece düzenli paket kullanımı sağlanır. Faturasız hatlarda ise kişiler kontör ya da diğer adıyla TL yükleyerek bakiye kazanır. Ve kazanılan bu bakiyelerle paket satın alınır.

Vodafone Kontör Yükleme Nedir?

Kontör yükleme, faturasız hat kullanıcıları için geçerli bir kavramdır. Faturasız hatlarda aboneler; dakika, SMS ve veri kullanımı içeren paketleri bakiyeleri karşılığında satın alabilir. Abone bakiyelerini sağlamak amaçlı yapılan işleme ise kontör yükleme denir. Kontör yükleme, Türk Lirası karşılığında yapıldığı için TL yükleme veya Lira yükleme olarak da adlandırılmaktadır.

Vodafone Kontör Yükleme Yerleri

Kontör yükleme yerleri, iki farklı kategoride değerlendirilebilir.

 • Bayilikler: Yüz yüze kontör yükleme fırsatı sunan iş yerleridir. Bayilikler: hem Vodafone firması adına satış ve pazarlama yapan iş yerleri, hem de bayilik hakları almış olan iş yerleridir. Bayiliklerde kontör yükleme, çalışanlar tarafından gerçekleştirilir.
 • Online İşlemler: Vodafone kontör yüklemenin bir başka yolu ise online web siteleri ve uygulamalardır. Ayrıca, diğer yardımcı kontör yükleme web sitelerinden kontör yükleme işlemini gerçekleştirmek de mümkündür. Bu işlemleri kişiler kendileri gerçekleştirir.

Vodafone Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Bayiliklerden yapılan kontör yükleme işlemleri, en kolay işlem türüdür. Bunun için yalnızca Vodafone kontör yükleme hizmeti verilen bayiliğe gidilmesi ve cep telefonu numarasının verilmesi yeterlidir. Yükleme yapıldıktan sonra işlem ücreti nakit veya kredi kartıyla ödenebilir.

Vodafone resmi web sitelerinden veya diğer kontör yükleme web sitelerinden işlem gerçekleştirilirken ise, cep telefonu ve kredi kartı bilgileri gereklidir. Kişiler, cep telefonu numaralarını girerek yüklemek istedikleri kontör miktarını seçerler. Ardından kredi kartı ile ödemeyi tamamlarlar. Bu işlemlerde güvenilir web sitesi seçimi oldukça önemlidir.

Vodafone kullanıcıları, ‘Vodafone Yanımda’ adındaki mobil uygulama aracılığıyla da kolayca kontör yükleme ve paket alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için öncelikle uygulamanın indirilmesi ve kullanıcı adı, şifrenin girilmesi gerekir. Ardından, kontör yükleme bölümüne gelinerek kontör miktarı seçilir. Ve kredi kartı ile yükleme gerçekleştirilir.

Hobi Kontör Bayilik Hizmeti

Kontör yükleme bayiliği, iş yerlerine kontör yükleme hizmeti kazandıran kazançlı bir iştir. Kontör bayiliği, GSM operatörleriyle anlaşması bulunan firmalardan alınır.

Hobi Kontör, sektörde edindiği deneyim ile binlerce iş yerine kontör yükleme bayiliği vermektedir. Bayilik başvuruları için web sitesi üzerindeki başvuru formunun doldurulması yeterlidir.

Bimcell Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Bimcell, BİM AŞ tarafından üretilmiş mobil telefon hattıdır. Sağladığı düşük fiyatlı paketler nedeniyle günümüzde birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle kontör yükleme işlemi zamanla daha geniş bir çevreye yayılmıştır.

Bimcell hattınıza kontör yüklemek istiyorsanız, yükleme işleminizi birçok farklı noktadan gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için uygun olan platformu belirledikten sonra o platform üzerinden doğrudan kendiniz ya da orada bulunan personeller tarafından kontör yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bimcell Kontör Yükleme Nerelerden Gerçekleştirilebilir?

Bimcell kontör yükleme işleminizi gerçekleştirebileceğiniz birçok farklı platform bulunmaktadır. Bu platformlar,

 • BİM Mağzaları: Bim mağazalarına doğrudan giderek kontör satın alma işleminizi kasada gerçekleştirebilirsiniz.
 • Anlaşmalı Bayiler: Bimcell ile anlaşma yapmış ve kontör satma izni almış bayilerden Bimcell telefon hattınız için kontör alabilirsiniz.
 • Anlaşmalı WEB Sayfaları: İnternet üzerinden Bimcell kontör almak istiyorsanız, anlaşmalı web sayfaları tercih edebilirsiniz. Anlaşmalı web sayfalar üzerinden dilediğiniz anda yükleme gerçekleştirebilirsiniz.
 • BİM WEB Sayfası: Bim tarafından kontör yüklemek amacıyla oluşturulmuş web sayfa üzerinden yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Bimcell Kontör Nasıl Yüklenir?

Her zaman her anda ulaşılabilmesi ve işlemlerin kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi nedeniyle birçok kişi kontör alma işlemini internet üzerinden gerçekleştirmektedir. İnternet üzerinden Bimcell kontör nasıl yüklenir;

 1. Telefon ya da bilgisayarınızda bulunan tarayıcınızda işleminizi gerçekleştirmek istediğiniz web sayfaya giriş yapmanız gerekmektedir.
 2. Web sayfada bulunan Bimcell kontör yükleme butonuna tıklayınız.
 3. Karşınıza çıkan sayfada dilediğiniz miktarı belirledikten sonra ödeme işlemlerine geçmelisiniz.
 4. Ödemenizin gerçekleştirileceği kartın gerekli bilgilerini girdikten sonra kontörünüz hattınıza birkaç dakika içerisinde yüklenecektir.

Bimcell Kontör Yüklerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bimcell kontör yüklemek için anlaşmalı birçok bayi ve web site bulunmaktadır. Ancak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz sonucunda herhangi bir aksilik yaşamamak için kontör yüklediğiniz platformda dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

 • İşleminizi gerçekleştirdiğiniz platformun mutlaka güvenilir olması gerekmektedir. Güvenilir olmayan kişi ya da platform tarafından gerçekleştirilmiş işlemler sonucunda dolandırıcılık, kredi kartı bilgilerinin çalınması gibi ciddi problemlerle karşılaşılabilir.
 • Kontör yükleme işlemini gerçekleştirdiğiniz yer bir web sayfa ise iletişim bilgilerinin olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir aksilik ile karşılaşılırsa gerekli kişilere ulaşmak için iletişim bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Eğer bayi üzerinden yükleme işlemi gerçekleştiriyorsanız kontörünüz hattınıza gelene kadar bayiden ayrılmamanız gerekmektedir.

Güvenilir Bimcell Kontör Nereden Yüklenir?

Yapılan alışverişin güvenilir olması herkes için büyük önem taşımaktadır. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı bilgileri paylaşıldığı için güvenilir olmayan platformlarda işlem yapılmasından mutlaka kaçınılmalıdır.

Güvenilir bir şekilde Bimcell kontör yüklemek için Hobi Kontör firmasını içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. %100 gerçek kontör yükleme işlemi gerçekleştirilmesi nedeniyle işlem sonrasında herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Ayrıca yaptığınız kontör yükleme işlemlerinde Hobi Kontör firmasına ait özel kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Vodafone Kontör Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı ve faturasız olarak iki seçenekte mobil hatlarını kullanıcılarına sunmaktadır. Faturalı hatlarda belirlenen sabit bir fiyata her ay yenilenen bir paket bulunmaktadır. Böylece kişiler belirlenen tarihlerde düzenli olarak ödemelerini yaparak hiçbir kesintiye uğramadan telefonlarını kullanabilmektedir.

Faturasız hatlarda ise kontör ya da TL yükleme işlemi gerçekleştirilerek doğrudan kullanılabilmektedir. Ya da kişiler yükledikleri TL karşılığında bir paket satın alarak daha uygun fiyatlara hatlarını kullanabilmektedir. Ancak faturasız hatlarda özellikle paket satın alınmazsa kontör bitmesi sonucunda kişiler telefonlarını kullanarak arama ya da diğer işlemleri gerçekleştirememektedir. Bu nedenle kontörlerini sık sık sorgulayarak bitip bitmediğini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Vodafone Kontör Sorgulama Nereden Yapılır?

Vodafone kontör sorgulama işleminizi gerçekleştirebileceğiniz birçok yol bulunmaktadır. Vodafone kendi operatörü ile ekstra herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan kontör sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone kontör sorgulama nasıl yapılır;

 • Telefonunuzdan *123# tuşlayarak anında kontörünüzün bakiyesini öğrenebilirsiniz.
 • BAKIYE yazıp 7501’e mesaj atarak kontörünüzün ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.
 • 7501’i arayarak kalan bakiyeniz hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • KOLAYBAKIYE yazıp 7000’e göndererek gerçekleştirdiğiniz her işlem sonrasında kontörünüzü öğrenebilirsiniz.

Vodafone Kontör Bakiyem Nasıl Yenilenir?

Vodafone hattınızda yeterli kontörünüzün olmaması durumunda gerçekleştirmek istediğiniz işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle bakiyeniz bittiği ya da azaldığı zaman bakiyenizi yenilemeniz gerekmektedir.

Bakiye yenilemek için ihtiyacınız olan miktardaki kontörü satın alarak hattınıza tanımlamanız gerekmektedir. Hattınıza kontör yüklemenizin ardından birkaç dakika sonra bakiyeniz yenilenecektir.

Vodafone Kontör Nereden Yüklenir?

Kontör bakiyenizi güncellemek amacıyla ihtiyacınız olan kontörü yüklemek için tercih edebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır.

 • Anlaşmalı bayi ve web sayfalar: Vodafone ile anlaşmalı olan ve kontör satma izni olan bayi ve web sayfalardan uygun miktarlarda kontör satın alabilirsiniz.
 • Vodafone Bayi: Vodafone’a ait bayilerden kolaylıkla kontör yükleyebilirsiniz. Dilediğiniz miktardaki kontörü personele iletmeniz ve ödemenizi gerçekleştirmeniz sonucunda kontörünüz birkaç dakika sonra hattınıza gelecektir.
 • Vodafone online web site ve uygulama: Vodafone tarafından geliştirilmiş online uygulama ve web site üzerinden kontör yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Kontör İşlemleri Güvenilir Olarak Nerelerden Gerçekleştirilir?

Kontör yükleme işlemi gerçekleştirilirken en dikkat edilmesi gereken nokta, işlemin gerçekleştirildiği yerin güvenilir olmasıdır. Güvenilir olmayan bir platform ile gerçekleştirilmiş işlemlerde,

 • Kredi kartı bilgileriniz üçüncü kişiler tarafından kopyalanarak, hesaplarınız tehlikeye girebilir.
 • Yapılan ödeme sonucunda herhangi bir kontör yüklemesi gerçekleşmeyebilir.
 • Karşılaşılan bir aksilik durumunda, aksiliğin çözülmesi için herhangi bir muhatap bulamayabilirsiniz.
 • İşlemi gerçekleştirdiğiniz halde sistemde işleminiz gözükmeyebilir.
 • Tüm bu riskleri ortadan kaldırmak için güvenilir bir platform tercih etmek çok önemlidir. Hobi Kontör firması, sağladığı güvenli alışveriş sayesinde sizleri bu risklerden koruyacaktır. Ayrıca firmaya özel indirimli ürünlerden yararlanmak da mümkün olacaktır. Güvenilir ve ucuz kontör almak için hattınızı herhangi bir riske atmak istemiyorsanız firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Turkcell Kontör Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell operatöre sahip bir mobil faturasız hattınız varsa kontör bakiyenizin güncel olarak öğrenilmesi büyük önem taşımaktadır. Kontörünüzün yetersiz olması durumunda hattınızı kullanabilmek için kontör yüklemesi yapmanız gerekmektedir.

Turkcell kontör sorgulama nasıl yapılır;

 • Tarayıcınızdan turkcell.com adresine girerek işlem merkezi kategorisine giriş yapanız gerekmektedir. Bunun ardından “hat özetim” seçeneğini seçmeniz sonucunda kalan kontörlerinizi öğrenebilirsiniz.
 • Telefonunuzdan doğrudan *123# tuşlayarak kalan bakiyeniz hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Telefonunuzda *100# tuşlayarak karşınızda çıkan menü içerisinde 7 tuşuna basarak kontörünüz hakkındaki bilgiyi sms yolu ile birlikte alabilirsiniz.

Turkcell Kontör Sorgulama İle Hangi Bilgilere Ulaşılabilir?

Turkcell kontör sorgulamanızı yaptığını platforma göre hattınıza ait birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • Turkcell.com üzerinden gerçekleştirdiğiniz hesap özeti işlemi ile hem kalan kontörünüz hem de geçmiş işlemlerinizi görebilirsiniz. Böylece kontör harcamalarınızın nasıl ve ne miktarda gerçekleştiğini öğrenebilirsiniz.
 • Faturasız bir hatta sahipseniz ve kontör karşılığında paket satın aldıysanız gerçekleştirdiğiniz kontör sorgulama işleminde paketinizde bulunan içeriklerin de ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.

Turkcell Kontör Bakiyesi Nasıl Yüklenir?

Turkcell kontör sorgulamanız sonucunda bakiyenizin çok düşük ya da tamamen bitmiş olduğunu gördüyseniz, arama ya da diğer işlemleri gerçekleştirebilmeniz için bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Bakiye yükleme işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için,

 • Bakiye satın alacağınız platformu belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz bu platfom bayii, web sayfası ya uygulama olabilir.
 • Platformunuza giriş yapmanızın ardından belirlediğiniz miktardaki kontör ya da TL’yi görevli kişiler ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğer internet üzerinden kontör satın alıyorsanız belirlediğiniz kontör paketi için ödeme bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır.

Turkcell Kontör Bakiyesi Nerelerden Yüklenir?

Turkcell kontör bakiyenizi güncellemek için kontör alabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlar arasından kendinize en uygun yöntemi seçerek kolaylıkla kontör satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Turkcell tarafından açılmış bayilerden kolaylıkla kontör satın alabilirsiniz. İşleminiz için telefon numaranızı ve dilediğiniz miktarı personele söylemeniz yeterli olacaktır.
 • Turkcell ile anlaşması bulunan ve kontör satım işlemi gerçekleştirebilen bayi ve web sayfalarından kontör alabilirsiniz.
 • Turkcell tarafından oluşturulmuş web sayfa ve mobil uygulama üzerinden dilediğiniz her an satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Kontör Yüklerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kontör satın alma işleminizi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları kısaca özetlemek istersek,

 • Satın alma işleminizi, ileride bir aksilikle karşılaşmamak için güvenilir yerlerde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Güvenilir olmayan, bireysel olarak kontör sattığını iddia eden kişilerden uzak durmanız gerekmektedir.
 • Satın alma işleminiz sırasında sizden gereksiz bilgiler isteniyorsa satın alma işleminizi kesmeniz gerekmektedir.
 • Kontör satın aldığınız yerin bir bayisi, bağlantılı olduğu bir operatör ya da iletişim bilgileri yoksa satın alma işlemini gerçekleştirmekten kaçınmanız gerekmektedir.

Herhangi bir aksilik ile karşılaşmadan güvenilir bir şekilde kontör satın almak için Hobi Kontör firmasını tercih edebilirsiniz. Operatörünüze uygun paketler hakkında bilgi alabilir ya da kontör yükleme işleminizi doğrudan gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Kontör Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kontörünüz, telefonda gerçekleştirdiğiniz arama, sms atma, mobil veri ile internete girme gibi işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan ödenektir. Bu nedenle kontörünüzün bitmesi sonucunda hattınızı sadece gelen aramaları karşılamak için kullanabilirsiniz.

Kontörünüzün aniden bitmemesi için sık sık kontör sorgulayarak sahip olduğunuz bakiyeyi kontrol etmeniz gerekmektedir. Türk Telekom kontör sorgulama nasıl yapılır;

 • Türk Telekom’a ait olan Online İşlemler uygulamasına ya da web sayfasına girerek kontörünüz hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Bilgi mesajı özelliğini aktif ederek gerçekleştirdiğiniz her işlem sonrası kalan bakiyeniz hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • 9333’ü arayarak kontörünüzü öğrenebilirsiniz.
 • TL yazıp 9333’e göndererek kalan bakiyenizi mesaj olarak alabilirsiniz.
 • Telefonunuzdan *123# tuşlayarak anında bilgi alabilirsiniz.
 • Cep telefonunuzdaki servis menüsüne giriş yapıp orada bulunan asistan seçeneği ile kalan bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kontör Sorgulama Sonucunda Hangi Bilgilere Ulaşılır?

Gerçekleştirdiğiniz kontör sorgulama işlemi ile birlikte birçok farklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • Eğer varsa kontör sorgulama işleminizde paket bilgileriniz hakkında da bilgi alabilirsiniz. Böylece paketinizde bulunan dakika, sms ya da internetin ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.
 • Yapılan kontör harcamalarının tarihlerini ve nereye yapıldığını inceleyebilirsiniz.
 • Son kontör yükleme tarihinizi ve yüklediğiniz miktarı öğrenebilirsiniz.
 • Eğer varsa paketlerinizin ne kadar kullanım süresi kaldığı bilgisini alabilirsiniz.

Türk Telekom Kontör Bakiyesi Nasıl Yüklenir?

Türk Telekom hattınızın bakiyesi işlemlerinizi gerçekleştirmek için yeterli değilse hattınızı kullanmaya devam edebilmek için bakiye yüklemesi yapmanız gerekmektedir.

Bakiye yükleme işleminizi gerçekleştirmek için,
 • Türk Telekom uygulama, bayi ya da web sitesini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda anlaşmalı web site ve bayilerden de yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Satın alma işleminizi gerçekleştireceğiniz yeri belirledikten sonra belirlediğiniz miktardaki kontörü satın alabilirsiniz.
 • Satın alma işleminizi bayilerden gerçekleştiriyorsanız orada bulunan personele yüklemek istediğiniz kontör miktarını ve telefon numaranızı belirtmeniz yeterli olacaktır.
 • Satın alma işleminizi internet üzerinden gerçekleştiriyorsanız almak istediğiniz miktarı seçtikten sonra ödeme bilgilerinizi girmeniz sonucunda kontörünüz hattınıza yüklenecektir.

Türk Telekom Kontör Bakiyesi Nerelerden Yüklenebilir?

Türk Telekom hattınıza kontör bakiyesi yüklemek istiyorsanız doğrudan bayilere ya da anlaşmalı bayilere giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Orada bulunan personeller tarafından işlemleriniz kolaylıkla gerçekleştirilecektir.

Kontör yükleme işleminiz için interneti tercih etmek istiyorsanız Türk Telekom mobil uygulama, Türk Telekom tarafından oluşturulmuş web site ya da anlaşmalı web siteler üzerinden kontör yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Türk Telekom Kontör Nereden Alınır?

Kontör yükleme miktarları genel olarak her yerde standarda yakındır. Ancak bayi ya da firmalar operatör ile anlaşması sonucunda, sadece o bayiye ya da firmaya özel olacak şekilde kampanyalar yapabilmektedir.

Hobi Kontör firması Türk Telekom ile anlaşmalı kontör satışı gerçekleştiren bir firmadır. Kendine özel kampanyaları ve bayileri sayesinde güvenilir bir şekilde en uygun fiyatları Hobi Kontör firması ile satın alabilirsiniz.